پرینت

انتصابات جدید در دانشگاه

نوشته شده توسط سردبیر. ارسال شده در اخبار دانشگاه

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج)؛ آخرین مراسم شورای دانشگاه با انتصاب مدیریت ها و معاونت های جدید با حضور دکتر جلالی؛ رئیس دانشگاه و حجت الاسلام والمسلمین دهقانی؛ مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه برگزار شد.

در آغاز این مراسم جلسه ی تودیع و معارفه برخی از مدیران و معاونین دانشگاه انجام شد.

رحیمی مسئول کانون بازنشستگان شد و جای ایشان مهدی عجم مسئول دفتر فرماندهی دانشگاه شد.

دکتر صمدی نیا رئیس بیمارستان شد و دکتر امیری جای ایشان مسئول معاونت درمان و بهداشت دانشگاه شد.

مصطفی مرادی معاون منابع انسانی شد و سرکار خانم دکتر حجت دوست مسئول اشراف و تعالی سازمانی دانشگاه شد.

دکتر غنی زاده به سمت معاونت بحران و پدافند غیر عامل دانشگاه منصوب شد و مهندس نوایی مدیر اندیشکده دانشگاه در تراز انقلاب و مشاور فرماندهی منصوب شد.

در این مراسم دکتر جلالی ضمن تشکر از عملکرد مدیریت ها و معاونت ها در سال 96 گفت: ما دنبال دانشگاه هوشمند هستیم. سامانه ی دانشگاه مجازی را راه اندازی کردیم و در کنار آن ان شا الله سامانه های دیگری را نیز راه اندازی خواهیم کرد. باید در دانشگاه مجازی، هوشمند و الکترونیک خود را آماده سازیم و ان شا الله بتوانیم در این راستا حرکت کنیم.

دکتر جلالی در ادامه افزود: از تمام مدیران، مسئولین، کارکنان و اساتید گرامی که زحمت بسیاری کشیدند بسیار تشکر می کنم. در سال های گذشته کارهای خوب و مهمی انجام شد. از جمله کارهای مهم تدوین سند انتظار دانشگاه بود که اردیبهشت 96 رسما اعلام شد. دومین بحث تدوین برنامه ی استراتژیک بود که در 16 فروردین در اردویی که در کرج شروع کردیم 5 ماه به طول انجامید و همه ی معاونین وقت بسیار خوبی گذاشتند و برنامه ها تدوین شد. حوزه ی محرومیت زدایی از جمله کارهایی بود که سه حالت را در نظر داشتیم که چابک سازی در راس آن مطرح بود. وظیفه شناسی و مسئولیت پذیری باید بالا باشد؛ دوم بحث معنویت و خود سازی بود و سوم حوزه ی خدمت بود که سپاه به عنوان نهاد مردمی باید در خدمت مردم باشد و دانشگاه در این حوزه برنامه ی خوبی داشت. این مسئله کمک می کند در حوزه ی بحران عملکرد خوبی داشته باشیم.

رئیس دانشگاه افزود: همه ی معاونت ها باید در مسئله روح دانشگاه و سپاه با هم هماهنگ باشند و در راستای اهداف تعیین شده حرکت کنیم و مسیر پیشرفت را طی کنیم. ما پروژه های نیمه کاره ی امید و سایر پروژه ها را به اتمام رساندیم. انصافا سال 96 کمک های سپاه به لحاظ بودجه ای بسیار خوب بود. ما باید هم مطالبات آنها را پذیرا باشیم و هم مطالبات خود را بیان کنیم.

دکتر جلالی ادامه داد: بحث توانمند سازی مدیران و کارکنان برای ما بسیار حائز اهمیت است که در سال 97 می خواهیم توسعه بدهیم. در حوزه ی اقتصاد مقاومتی کارهای بسیار خوبی در مراکز درمانی و ستاد دانشگاه انجام دادیم و همچنین در حوزه ی آی تی سی و نرم افزار کارهای خوبی انجام دادیم. ما به کارامدی سازمان نمره دادیم که معاونت ها این کار را انجام دادند. مسئله ی مهمی که دشمن هدف قرار داده بحث ناکارآمد نشان دادن سازمانها و حکومت دینی است. آنها می خواهند حزب الهی ها و تفکر بسیجی و جهادی را بیهوده جلوه دهند. یکی از محور های ماموریت ما الگو سازی است. ما نمی خواهیم نمایش دهیم ما دنبال الگوی مسلم کارآمدی هستیم. ما می خواهیم به صورت واقعی کارامد باشیم.

دکتر جلالی در ادامه تصریح کرد: انسان انقلابی و هوشمند می تواند با کارآمدی به توسعه ی کشور خود کمک کند. در دانشگاه باید کاکنان را تشویق کنیم و قطعا باید نوآوری و ابتکار داشته باشیم و منابع متعدد، پایدار و پرحجم جدی ای را تولید کنیم و با استفاده از نبوغ و خلاقیت دانشجویان، جوانان و مدیران کارامدی سازمان را توسعه دهیم. هر جای دنیا برویم از کشورهای پیشرفته اروپا تا کشورهای پیشرفته اسلامی بحث هزینه بسیار جدی است و هزینه و فایده مهم است. انصافا ما به لحاظ منابع در کشور پولداری زندگی می کنیم، اما با مدیریت هزینه نمی کنیم. در دانشگاه نیز بیشتر هزینه ی ما صرف منابع انسانی است. سال آینده ما باید برنامه ریزی درست داشته باشیم. محور دیگر واقع بینی در مدیریت سازمانی در قبال نیاز ارباب رجوع است. در سازمانها ما باید نیاز مردم را در نظر داشته باشیم. ما باید به نیاز مردم سریع پاسخ دهیم و نیاز های آینده را نیز باید مرتفع کنیم. نیاز ارباب رجوع ما چیست؟ ما باید درست نیاز های آنان را بشناسیم و تصورات شخصی خود رابه عنوان نیاز مردم در نظر نگیریم.

دکتر جلالی در پایان سخنان خود خاطر نشان کرد: ما باید تعامل همه جانبه در درون سازمان داشته باشیم. مقام معظم رهبری دائما این نکته را تذکر داده اند. هم دلی و متحد بودن باعث مدیریت صحیح می شود. این مسئله به معنی احترام گذاشتن به نیرو در درجه ی اول می شود و در درجه ی بعدی باعث افزایش انگیزش کاری می شود. چرا که نیرو نیز در روند تصمیم گیری دخیل است.

گفتنی است در این مراسم از سایت جدید دانشگاه رونمایی شد.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

پیشنهاد هفته

  • کتاب‌های پیشنهادی  هفته: کتاب

جنگ دوست داشتنی

کتاب جنگ دوست داشتنی مجموعه خاطرات نویسنده رزمنده ،سعید تاجیک است. توضیحات بیشتر...

ارتباط با ما

تهران- میدان ونک-خیابان ملاصدرا- خیابان شیخ بهایی جنوبی-بیمارستان بقیه الله الاعظم(عج)-حیاط شمالی- دفتر حوزه بسیج دانشجویی- تلفکس 88620826-021

پیامک:50001000501000-10005510001000