پرینت

جلسه اخوت اعضای هیئت علمی دانشگاه برگزار شد

نوشته شده توسط سردبیر. ارسال شده در اخبار دانشگاه

به گزارش روابط عمومی دانشگاه بقیه الله (عج)؛ نشست اخوت و هم اندیشی اعضای هیئت علمی دانشگاه با حضور سردار کوثری؛ جانشین فرمانده قرارگاه ثارالله به همت دفتر نمایندگی ولی فقیه و معاونت آموزش در سالن همایش های صدرا بر گزار شد.

در ابتدای این نشست حجت الاسلام والمسلمین دهقانی؛ مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه دانشگاه، ضمن خیر مقدم به اعضای هیئت علمی و تبریک ایام مبارک دهه ی فجر گفت: ان شا الله همه ی ما بتوانیم با مجاهدت عالمانه از آرمانهای امام راحل صیانت کنیم. امروز روز بزرگی است، چرا که در جمع فرهیخته و مسئولان محترم دانشگاه این جلسه تشکیل شده است و امیدواریم این جلسه معنویت بخش و بصیرت افزا باشد.

حجت الاسلام والمسلمین دهقانی در ادامه سخنان خود افزود: رسیدن به حیات طیبه برای اهل ایمان و انسانها بسیار مفید خواهد بود. منظور از حیات طیبه حیات رحمانی و دوری انسان از هر چیزی است که مانع رسیدن به فضایل اخلاقی می شود. خداوند می خواهد انسانها دارای قدر و منزلت نزد او و فرشتگان باشند و لبیک به دعوت خدا و پیغمبران بگویند. کسی که تابع خدا نیست حیاتش تنها نباتی است و از حیات طیبه دور خواهد بود. اگر می خواهیم در عالم خلقت رشد کنیم باید فرمانبردار خدا باشیم همانطور که امام حسین (ع) به بالاترین مقام در حیات طیبه رسید و اسم این امام معصوم تا قرنها پس از ما نیز جاودان خواهد ماند.

سخنران دیگر این مراسم سردار کوثری جانشین فرمانده قرارگاه ثارالله و نماینده مجلس پیشین طی سخنانی به مناسبت دهه ی مبارک فجر گفت: سال 57 امام خمینی (ره) تنها و دست خالی با کمک مردم و خداوند انقلاب اسلامی را به پیروزی رساند. ایشان 14 سال تبعید بودند. با تبعید امام به فرانسه هدف رژیم شاهنشاهی و امریکا این بود که بتوانند روحیه ی تهاجمی و انقلابی ایشان را خنثی کنند، اما امام همچنان با صلابت و قدرت کارشان را انجام دادند به گونه ای که تمام تلاش دو ابر قدرت شوروی و امریکا بی حاصل ماند.

جانشین فرمانده قرار گاه ثارالله در ادامه افزود: در سال 56 و اوایل 57 دو نفر از سازمان مجاهدین خلق نزد امام آمدند و به امام گفتند ما تیم های مسلح قوی داریم که می توانند به شما کمک کنند، اما امام قبول نکردند و تا آخرین لحظه بدون جنگ مسلحانه توانستند پیروز شوند. روز 12 بهمن 57 که امام به ایران آمده بودند بسیاری از سیاستمداران و خبرنگاران ترسیده بودند. وقتی از امام پرسیدند که چه حسی برای ورود به میهن دارند؛ امام فرمودند «هیچ» و این جمله ی امام سیاستمداران را بسیار متعجب کرده بود.

سردار کوثری با تاکید به تفاوت سیاست مملکت داری امام علی (ع) و معاویه خاطر نشان کرد: ما یک سیاست شبیه امام علی (ع) داریم که امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری این سیاست را پیش می برند و یک سیاست دیگر داریم که سیاست معاویه است و مصداق این جمله است که هدف وسیله را توجیه می کند. اکنون سیاست ماکیاولیستی دقیقا همینگونه است. ما دو نوع اسلام ناب محمدی و آمریکایی داریم که امام خمینی (ره) پیرو واقعی اسلام ناب محمدی بودند. امام آنقدر به قدرت اسلام ناب محمدی ایمان داشتند که بدون هیچ ترسی آمدند گفتند نه شرقی، نه غربی و آمریکا را شیطان خواندند.

سردار کوثری نماینده پیشین مجلس در ادامه با تاکید اعلام کرد: مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای نیز همانند امام سعی در ایجاد عدالت و دشمن شناسی و بصیرت افزایی دارند. آنچنان که خود ایشان می فرمایند اگر روزی از عدالت خارج شوم من عزل هستم. ایشان در موارد متعدد به سه قوه ی کشور هشدار دادند. در مورد برجام ایشان راه را به دولت نشان دادند و گفتند «بروید مذاکره کنید اما من خوشبین نیستم» متاسفانه دولت نسبت به این فرمایش مقام معظم رهبری کم توجه بود و شما دیدید که برجام چه بلایی بر سر ما آورده است. راکتور 40 مگاواتی اراک با قدرت تولید 7 کیلو پلوتونیوم را بستیم و قرار بر این شده بود که یک راکتور 20 مگاواتی طراحی چین را داشته باشیم که تنها قدرت 700 گرم تولید پلوتونیوم را داشت اما می بینیم که حتی امریکا پس از گذشت دو سال از برجام هنوز همین راکتور را هم که به ایران قول داده بودند تحویل نداده است.

سردار کوثری در پایان سخنان خود خاطر نشان کرد: با نگاهی به سیاست امریکایی و غربی ها متوجه می شویم که غرب تمام تلاش خود را می کند تا به نظام آسیب بزند. نمونه اش همین اغتشاشات دی 96 بود که از طریق شبکه های اجتماعی به اغتشاشات دامن می زنند و سعی می کردند افکار عمومی جامعه را مسموم کنند که نحوه ی مدیریت کشور ایران بر مبنای خشونت و دیکتاتوری است. اما موفق نشدند. آنها از طریق شبکه های اجتماعی تلاش کردند تا کشته گیری کنند و اتهام بزنند که نظام مردم عدالتخواه را می کشد اما این تعابیر قدیمی و منسوخ شده است. متاسفانه ما کمی مشکلات در کشور همچون اختلاس و درآمدهای نجومی و ... داریم، اما این بدین معنا نیست که مملکت ما عدالت محور نیست. در صورتی که مجریان ما به درستی وظایف خود را انجام دهند و به رهنمودهای مقام معظم رهبری گوش فرا دهند مطمئنا بسیاری از بی عدالتی ها حل خواهد شد.

گفتنی است در این نشست سردار کوثری به سوالات سیاسی اعضای هیئت علمی پاسخ دادند و در ادامه گروه تواشیح دانشگاه به اجرای برنامه پرداختند.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

پیشنهاد هفته

  • کتاب‌های پیشنهادی  هفته: کتاب

جنگ دوست داشتنی

کتاب جنگ دوست داشتنی مجموعه خاطرات نویسنده رزمنده ،سعید تاجیک است. توضیحات بیشتر...

ارتباط با ما

تهران- میدان ونک-خیابان ملاصدرا- خیابان شیخ بهایی جنوبی-بیمارستان بقیه الله الاعظم(عج)-حیاط شمالی- دفتر حوزه بسیج دانشجویی- تلفکس 88620826-021

پیامک:50001000501000-10005510001000