پرینت

برگزاری دوره هادیان سیاسی در مشهد مقدس

نوشته شده توسط سردبیر. ارسال شده در اخبار دانشگاه

ه گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج)؛ نخستین روز از سومین دوره ی توانمند سازی هادیان سیاسی در مشهد الرضا (ع) برگزار شد.
این دوره با سه هدف عمده ی دشمن شناسی، ولایت مداری و تقویت روحیه ی جهادی در حال برگزاری است.
در نخستین روز از این دوره  حجت الاسلام والمسلمین دهقانی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه طی سخنانی با اشاره به اهمیت و ضرورت این دوره گفت: این دوره دارای چند شاخصه ی مهم است که در ابتدا باید یک هادی سیاسی انگیزه و علاقه ی بالایی داشته باشد، دوم اهل مطالعه، فکر و اندیشه باشد سوم؛ باید دارای دیانت، صداقت و صراحت باشد، چهارم؛ باید روحیه ی انقلابی داشته باشد و آشنا به مقتضیات زمان و نیاز های مخاطب باشد. پنجم؛ دشمن شناسی و عاقبت اندیشی برای یک هادی سیاسی از اهمیت بسیاری برخوردار است و یک هادی سیاسی باید بداند که دین اسلام و مومنین هیچگاه بدون دشمن نبوده و نیستند. نکته ی آخر نیز این است که یک هادی سیاسی باید از خود ارزیابی دقیق داشته باشد و ولایت مدار باشد.
حجت الاسلام والمسلمین دهقانی در پایان سخنان خود تصریح کرد: این یک فرصت، اعتماد و ارزش است که جمهوری اسلامی ایران در اختیار ما قرار داده است و باید همه ی ما احساس وظیفه کنیم و تمام تلاش خود را به کار بریم تا مردم ما دانا تر شوند و در مسایل سیاسی کشور آگاهانه وارد عمل شوند و ضرورت این نکته دقیقا به فلسفه ی قیام امام حسین (ع) باز می گردد که هدف ایشان از قیام علیه ظلم سپاه یزید آگاهی سیاسی، تقویت روحیه ی دین داری و توجه به امر به معروف و نهی از منکر بود.
گفتنی است سومین دوره توانمند سازی هادیان سیاسی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) به مدت سه روز ادامه خواهد داشت.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

پیشنهاد هفته

  • کتاب‌های پیشنهادی  هفته: کتاب

جنگ دوست داشتنی

کتاب جنگ دوست داشتنی مجموعه خاطرات نویسنده رزمنده ،سعید تاجیک است. توضیحات بیشتر...

ارتباط با ما

تهران- میدان ونک-خیابان ملاصدرا- خیابان شیخ بهایی جنوبی-بیمارستان بقیه الله الاعظم(عج)-حیاط شمالی- دفتر حوزه بسیج دانشجویی- تلفکس 88620826-021

پیامک:50001000501000-10005510001000