پرینت

سمینار اکو کاردیو گرافی حین عمل جراحی با رویکرد tee در اورژانس های قلب و عروق برگزار شد

نوشته شده توسط سردبیر. ارسال شده در اخبار دانشگاه

دکتر سعید غیاثی؛ دبیر اجرایی این سمینار گفت: سمینار نخست به دریچه های آئورت و میترال اختصاص داشت و در سمینار دوم به بیماری های دریچه ی میترال پرداختیم و در این سمینار هدف ما اهمیت بخشیدن به رشته ی تخصصی و علمی اکو کاردیو گرافی در اورژانس قلب و عروق است.

دکتر غیاثی ادامه داد: وسلیه ی اکو کاردیو گرافی همانطور که می دانید وسیله ای است که در خدمت تشخیص ، درمان و اقدام به موقع برای رفع بیماری ها است. هدف ما در این سمینار این است که کاربرد اکو کاردیو گرافی حین عمل را به بحث بگذاریم و به پیشرفت هایی که در این زمینه شده بپردازیم.

عضو هیئت علمی دانشگاه بقیه الله (عج) در ادامه تاکید کرد: اکو کاردیو گرافی از ضروریات عمل جراحی قلب و حتی غیر قلب است. برای مثال بیمارانی که تعویض دریچه  یا ترمیم دریچه دارند حتما باید حین عمل یا پیش از عمل اکو داشته باشند که در صورت داشتن هر گونه مشکل بتوانند اقدام به رفع آن کنند.

دکتر غیاثی درباره رشته ی اکو کاردیو گرافی تصریح کرد: این رشته احتیاج به تجربه کافی دارد و این سمینار به تمام حضار متخصص کمک می کند که بتوانند به شکل بهتری درخدمت بیماران باشند. ان شا الله هر ساله این برنامه با تمرکز به اکو کاردیو گرافی در حین عمل با رویکرد خاص انجام شود.

دبیر اجرایی سمینار در پایان خاطر نشان کرد: مخاطبان هدف ما در این سمینار متخصصین قلب، اکو کاردیو گرافیست ها و فلوشیپ های بیهوشی قلب هستند. هدف ما این است که برای فلو شیپ های بیهوشی قلب یک دوره ی کوتاه مدتی را در دانشگاه به مدت 2 تا 3 ماه بعد از فروردین در نظر بگیریم تا دوستان فلوشیپ  بیهوشی قلب بتوانند بیشتر به بیماران خود کمک رسانی کنند.


همچنین دبیر علمی سیمنار خانم دکتر مشکانی گفت :  هدف ما این است که با ارائه آخرین اطلاعات روز علمی دنیا در زمینه ی اکو کاردیو گرافی بتوانیم به ارتقا دانش همکاران کاردیو لوژیست، رزیدنت، فلوئی اکو و بیهوشی قلب کمک کنیم تا همکاران عزیز نیز بتوانند در خدمت رسانی هر چه بهتر به بیماران خود قدم بردارند.

گفتنی است مدت زمان این سمینار دو روز می باشد و برگزاری این سمینار تا روز جمعه 29 دی ماه ادامه خواهد داشت.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

پیشنهاد هفته

  • کتاب‌های پیشنهادی  هفته: کتاب

جنگ دوست داشتنی

کتاب جنگ دوست داشتنی مجموعه خاطرات نویسنده رزمنده ،سعید تاجیک است. توضیحات بیشتر...

ارتباط با ما

تهران- میدان ونک-خیابان ملاصدرا- خیابان شیخ بهایی جنوبی-بیمارستان بقیه الله الاعظم(عج)-حیاط شمالی- دفتر حوزه بسیج دانشجویی- تلفکس 88620826-021

پیامک:50001000501000-10005510001000