پرینت

سومین اردوی گردان عمار نمایندگی ولی فقیه برگزار شد

نوشته شده توسط سردبیر. ارسال شده در اخبار دانشگاه

به گزارش روابط عمومی دانشگاه از پادگان زرهی مالک اشتر سومین اردوی گردان عمار در کهک قم برگزار شد.

دراین اردوی 4 روزه برنامه هایی از قبیل پیاده روی ، کوه نوردی ، مسابقات ورزشی ، دیدار با خانواده شهداء مدافع حرم ، تیراندازی ، جابجایی نیروها با نفربر ، شناسایی وضعیت وعملیات در کویر( نقطه رهایی و الحاق) و برنامه های متنوع فرهنگی ، ورزشی ، عملیاتی برگزار گردید.

سید اسماعیل فوق معاون هماهنگ کننده نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) هدف از برگزاری این اردو را افزایش و ارتقاء سطح رزمی و یگانی نیروها ، ارتقاء آمادگی جسمانی و ارتقاء سطح معنویت و بصیرت سیاسی آنان عنوان کرد وی همکاری و مشارکت نیروها را قابل قبول و نسبت به دوره های قبل بهتر ارزیابی نمود و ابراز امیدواری کرد در سال های آتی اردو با مشارکت تمام نیروهای دانشگاه برگزار گردد.

حجه الاسلام والمسلمین دهقانی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) نیز در مراسم اختتامیه این اردو با تشکر از همه دست اندرکاران برگزاری آن گفت: زندگی یک انسان مسلمان زمانی دارای توفیق است که دو مشخصه ی کامل داشته باشد. ایمان به خدا و عمل صالح. بزرگان فرمودند عملی که به امضای خالق هستی برسد باید دو حسن فعلی و فاعلی داشته باشد. یعنی عامل آن عمل صالح باشد و عملی که انجام می شود صالح باشد. به همین دلیل کسانی که شایستگی این موقعیت را دارند خداوند به آنها وعده ی حیات طیبه داده است. وقتی پیغمبر خداوند از شما دعوت به عمل صالح کرده اند آن عمل را انجام دهید. روشن است که اگر ما در ایمان به خدا صادق باشیم و باور داشته باشیم خداوند سبحان را و این باور را با رفتار خالصانه خودمان مزین کنیم آن موقع حیات طیبه ما تضمین خواهد شد. همه ان شا الله تلاش کنیم که ایمان به خدا داشته باشیم و تلاش برای عمل صالح داشته باشیم.

نکته ی دوم این است که ایمان و عمل صالح جلوه هایی دارد از جمله پاسداری از حریم قرآن و عترت و پاسداری از نظام جمهوری اسلامی و دستاوردهای انقلاب اسلامی کسانی می توانند در این عرصه موقعیتی کسب کنند که مجاهدت در راه خداوند متعال داشته باشند. مجاهدت برای تامین امنیت در جامعه و مجاهدت برای تامین معاش سالم و پایدار برای جامعه ی اسلامی برای اینکه بتوانند پاسداری از حریم عترت و جمهوری اسلامی از خودشان بروز دهند و به یادگار بگذارند. این اردوی رزمی، فرهنگی و تبلیغی گردان عمار در دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) از لحظه ی آغاز؛ تلاشش بر انجام ماموریت درست بوده و به لطف خداوند متعال این اردوی سوم است که تشکیل شده که هر یک از این اردو ها امتیاز هایی دارد که امتیازهایش به برکت وجود پاسداران و برادران همکار در این اردو هستند. امروز داشتن معرفت دینی، بصیرت سیاسی، آمادگی جسمانی و مهارت جنگیدن از مهم ترین دستاوردهای ایمان به خداوند متعال است و از واجب ترین نیاز های جامعه ی ما است. در همین اردوها است که هنر ها و مهارتها بروز پیدا می کند و این بسیار برای ما مهم است.

 

امسال انصافا در این اردو همه کمک کردند و ذهنیت خوبی را برای ما به وجود آورد. کلاسها ارزشمند بود. دیدار با شهیدان مدافع حرم کسب فیض خوبی بود و ان شاءالله خداوند به ما کمک کند تا ما در مسیر شهیدان خود حرکت کنیم و راه ایشان را طی کنیم.

الحمد لله همه ی افراد کار خود را بسیار خوب بلد بودند و نشان دادن که می توانند در شرایط بحران از جوانان این مرز و بوم حمایت شایسته ای انجام دهند.

ان شا الله روزی را ببینیم که نتایج این اردوها به حضور شما در بیت المقدس منجر شود و بتوانیم اسرائیل را نابود کنیم. این جمله خیلی دور نیست همانطور که آقا هم گفتند تا 20 سال آینده اسرائیلی وجود نخواهد داشت.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

پیشنهاد هفته

  • کتاب‌های پیشنهادی  هفته: کتاب

جنگ دوست داشتنی

کتاب جنگ دوست داشتنی مجموعه خاطرات نویسنده رزمنده ،سعید تاجیک است. توضیحات بیشتر...

ارتباط با ما

تهران- میدان ونک-خیابان ملاصدرا- خیابان شیخ بهایی جنوبی-بیمارستان بقیه الله الاعظم(عج)-حیاط شمالی- دفتر حوزه بسیج دانشجویی- تلفکس 88620826-021

پیامک:50001000501000-10005510001000