پرینت

حجت الاسلام والمسلمین حاجی صادقی در دومین نشست فصلی نمایندگی: باید از حادثه عاشورا تعهد و تکلیف گرایی را بیاموزیم

نوشته شده توسط سردبیر. ارسال شده در اخبار دانشگاه

به گزارش روابط عمومی دانشگاه بقیه الله (عج)، در دومین نشست فصلی نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه حجت الاسلام والمسلمین حاجی صادقی جانشین محترم نمایندگی ولی فقیه در سپاه ضمن ارائه سخنرانی درباره پیام عاشورا گفت: اولین نکته ی مهم در مورد قیام امام حسین (ع) و عاشورا این است که طلوعی بود بی غروب و آغازی بی پایان بود که تمام زمانها و مکانها را در نوردید.

حجت الاسلام والمسلمین حاجی صادقی در ادامه درباره چگونگی حسینی زیستن گفت: در مجالس امام حسین (ع) باید با حسین(ع) بودن را آموزش ببینیم و آموزش دهیم. در زیارت عاشورا بیش از 30 مرتبه کلمه تبری آمده است از دیگر جلوه های اصلی عاشورا عبودیت و بندگی است. امام حسین (ع) حق بندگی را ادا کردند و به مقام والای بندگی رسیدند.

جانشین نمایندگی ولی فقیه در سپاه با اشاره به دسته بندی اعتقادی مردم خاطر نشان کرد: مردم چهار دسته هستند. نخست؛ افرادی که خدا را قبول ندارند، دوم؛ کسانی که خداوند را در خالقیت قبول دارند اما تشریع خداوند را قبول ندارند. گروه سوم؛ در اعتقاد مشکل ندارند اما در عمل و فرمانبرداری ضعیف هستند و دسته ی آخر بندگان راستینی هستند که هم به خالقیت و هم به تشریع الهی ایمان داشتند و تسلیم امر الهی در همه ی شرایط و موقعیت ها بودند.و امام حسین(ع) در اوج بندگی بودند.

حجت الاسلام والمسلمین حاجی صادقی در ادامه به اهمیت آموزش تکیلف گرایی در حادثه عاشورا پرداخت و گفت: مهم عبودیت و بندگی است. از جمله جلوه های بزرگ عاشورا، خدا حاضری و خدا ناظری است. یعنی اولین ناظر امور خداوند باری تعالی است. همان گونه که امام خمینی (ره) فرمودند: «عالم محضر خداست در محضر خدا معصیت نکنید». یکی از آثار اعتقاد به خدا حاضری و خدا ناظری تحمل مشکلات است .

وی درباره افراد معتقد به مسئله حضور خداوند در عرصه ی زندگی به اعتقاد و عمل شهید حججی اشاره کرد و افزود: چه کسی شهید حجججی را عزیز کرد؟ مگر به جز خداوند باری تعالی کسی می تواند این چنین عزتی را به جوان پاسدار دهد. خدا را باور کنیم. چرا در زندگی ما آسایش هست اما آرامش نیست؟ اگر به این باور رسیدیم که خدا هست، آرامش هم به زندگی ما خواهد آمد. مراقب اعمال خود باشیم و ایمان به خدا و حقانیت او داشته باشیم تا در زندگی مسیر صحیح را طی کنیم.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

پیشنهاد هفته

  • کتاب‌های پیشنهادی  هفته: کتاب

جنگ دوست داشتنی

کتاب جنگ دوست داشتنی مجموعه خاطرات نویسنده رزمنده ،سعید تاجیک است. توضیحات بیشتر...

ارتباط با ما

تهران- میدان ونک-خیابان ملاصدرا- خیابان شیخ بهایی جنوبی-بیمارستان بقیه الله الاعظم(عج)-حیاط شمالی- دفتر حوزه بسیج دانشجویی- تلفکس 88620826-021

پیامک:50001000501000-10005510001000