پرینت

جشن روز سرباز برگزار شد

نوشته شده توسط سردبیر. ارسال شده در اخبار دانشگاه

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جشن روز سرباز دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) در سالن یاس مسجد بقیه الله برگزار شد.

در این مراسم دکتر متولیان، معاون هماهنگ کننده دانشگاه ضمن تبریک روز سرباز گفت: با توجه به نزدیکی ایام محرم و حماسه ی عاشورا همه ی سربازان و پاسداران باید فرهنگ رشادت را از امام حسین (ع) بیاموزند. امام حسین مظهر رشادت وایثار بود.

دکتر متولیان در ادامه افزود: زندگی همه ی انسانها دارای ایستگاههای مختلفی است که از تولد آغاز و به مرگ ختم می شود. یکی از ایستگاههای زندگی برای شما خدمت سربازی است. سربازی به معنای سرباختن برای دفاع از وطن و دین می باشد. این دوره در واقع آزمونی است برای شما و تمامی افرادی که به خدمت سربازی می روند تا مسئولیت پذیری را بیاموزند.

دکتر متولیان با تاکید اظهار کرد: دوران سربازی دوران آماده سازی خویش است. برای مثال در دفاع مقدس ما شاهد سربازان نمونه ای بوده ایم که برای دفاع از مرز و بوم از زندگی خود و خانواده خود گذشتند. شما بروید کتابهای شهید همت را مطالعه کنید تا ببینید که چگونه یک انسان می تواند برای جامعه ی خود مفید باشد و در زندگی خود تغییر مثبت ایجاد کند. نگاه شما به سربازی و تمام طول زندگی باید اینگونه باشد که هر مرحله ای از زندگی را که سپری می کنید حتی اگر یک قدم جلوتر به پیش بروید تغییر بسیار خوبی خواهد بود.

دکتر متولیان در پایان سخنان خویش گفت: اگر نگاه ما به سربازی عوض شود و از این دوره به نحو مطلوب استفاده کنیم، قطعا این دوره برای همه ی ما لذت بخش خواهد بود. ان شا الله همه ی ما بیاموزیم که چگونه باید راه سید الشهدا را طی کنیم و در هر دوره ای از زندگی و تصمیماتی که می گیریم تمام تلاشمان را انجام دهیم.

در ادامه مراسم حجت الاسلام والمسلمین دهقانی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه ضمن تبریک روز سرباز گفت: سعی کنیم از دوران سربازی خوب استفاده کنیم و فرصتهای بوجود آمده را مغتنم بر شمریم. هدف از این جمله این است که از دوران جوانی خود لذت ببرید و به دلیل مشکلاتی که در زندگی همه ی شما پیش می آید نا امید و سر افکنده نشوید. چرا که این طرز تفکر (ناامیدی) باعث عدم لذت بردن از دوران جوانی می شود.

حجت الاسلام دهقانی در ادامه تاکید داشت: یادمان باشد که دوران سربازی دوره ی وظیفه شناسی و مسئولیت شناسی است. یعنی ما در این دوره می آموزیم که در قبال خانواده، سیستم و موقعیت های مختلفی که در آن قرار داریم مسئولیت هایی داریم که باید به نحو احسن آن را انجام دهیم. وقتی شما به دوره ی سربازی با دید آموزش مسئولیت پذیری و وظیفه شناسی نگاه کنید، این دوره برای شما فرصت خوبی می شود.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه اضافه کرد: نکته ی سومی که سربازان ما باید در نظر داشته باشند این موضوع است که دوره­ی سربازی در واقع مقطعی از زندگی است که انسان تلاش می کند تا مهارتی را کسب کند. این دوسال برای افسران وظیفه اداری و حتی سربازان خدماتی فرصتی است تا تجربه ی خود را در کار های خدماتی و اداری افزایش دهند.

وی در پایان گفت: امیدوارم که سربازی برای شما به آسانی سپری شود و از همه ی شما خواهشمندم نگاهتان به سربازی از جنس وظیفه شناسی و یادگیری مهارت باشد تا بتوانید در آینده از مهارتهای خود به نحو مطلوب استفاده کنید.

گفتنی است در این مراسم برنامه های متنوع مفرح و شادی برگزار شد و در پایان مراسم از سربازان نمونه تجلیل به عمل آمد.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

پیشنهاد هفته

  • کتاب‌های پیشنهادی  هفته: کتاب

جنگ دوست داشتنی

کتاب جنگ دوست داشتنی مجموعه خاطرات نویسنده رزمنده ،سعید تاجیک است. توضیحات بیشتر...

ارتباط با ما

تهران- میدان ونک-خیابان ملاصدرا- خیابان شیخ بهایی جنوبی-بیمارستان بقیه الله الاعظم(عج)-حیاط شمالی- دفتر حوزه بسیج دانشجویی- تلفکس 88620826-021

پیامک:50001000501000-10005510001000