پرینت

مراسم تکریم و معارفه مدیران مراکز تحقیقاتی دانشگاه برگزار شد

نوشته شده توسط سردبیر. ارسال شده در اخبار دانشگاه

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج)؛ نشست تبیین رویکردهای جدید پژوهش دانشگاه و تکریم و معارفه مسئولین مراکز تحقیقاتی به همت معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه در سالن همایش های صدرا برگزار شد.

در ابتدای این نشست دکتر غلامحسین علیشیری معاون تحقیقات و فن آوری دانشگاه و جانشین پژوهشگاه ضمن خوش آمدگویی و خیر مقدم به میهمانان به تبیین رویکردهای آینده ی حوزه ی پژوهش پرداخت و روند تشکیل کارگروه های شکل گرفته در پژوهش را شرح داد وی ضمن مثبت خواندن عملکرد این کارگروه ها گزارشی از فعالیت آنها ارائه نمود. این استاد دانشگاه ضمن بیان ابلاغ سند انتظار فرمانده سپاه از دانشگاه در پایان انتظارات دانشگاه از پژوهشگران و اعضای هیات علمی را در حوزه ی پژوهش تشریح کرد.

در ادامه دکتر نواب اصفهانی، معاون پژوهش سپاه گفت: هدف اصلی دانشگاه بقیه الله (عج) باید توجه به راهبرد سازمانی و پویا و فعال شدن در حوزه های آموزش و پژوهش باشد. این امر میسر نخواهد بود، مگر از طریق سیاستگذاری مبتنی بر ساختار دانشی سپاه. از جمله محور های اصلی آن، ماموریت محور بودن آن است. بخشی از ماموریت های سپاه در گرو توجه به نیاز های علمی و پژوهشی است. آنچنان که مقام معظم رهبری می فرماید: علم و ایمان در سپاه پاسداران باعث پاسداری از اهداف انقلاب اسلامی ایران خواهد شد.

دکتر نواب اصفهانی در ادامه تاکید کرد: برای پیشرفت علمی باید دنبال نیاز سنجی و ثبت تجارب و آموزه های جدید باشیم که خدا را شکر سپاه در 6 سال اخیر به این موضوع توجه ویژه ای داشته است و تلاش های درخور توجهی کرده است.

معاون پژوهش سپاه در ادامه افزود: سندی تحت عنوان سند انتظار دانشگاه سازمانی تدوین و در سال 96 ابلاغ شد که در این سند به سه موضوع آموزش، پژوهش و سلامت تاکید ویژه ای شده است. اگر پژوهش را تولید، نگهداری و توزیع دانش بدانیم؛ در حقیقت ما نیازمند چارچوبهای مشخص و معینی هستیم که باید رعایت گردند. وظایف اصلی ما و دانشگاههایی همچون بقیه الله (عج) توجه به رویکرد دانش اداری و دانش ماموریتی است.

دکتر عبدالهی؛ معاون بهداشت و درمان سپاه سخنران دوم این مراسم بود وی با تاکید بر اهمیت قدرت علم گفت : آنچنان که امیرالمومنین (ع) می فرمایند علم و دانش قدرت است و هرکس آن را به دست آورد بر دیگران غلبه می کند. برای جلب نظر مدیران و اقناع آنان مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی ما باید از نیاز سنجی های معتبر و کم هزینه استفاده کنند تا قابلیت عملیاتی شدن آن میسر باشد.

دکتر عبدالهی در ادامه با تصریح اعلام کرد: هدف دانشگاه هایی همچون بقیه الله باید این نکته باشد که به توسعه روز افزون انقلاب اسلامی و عرصه های نوظهور آن در حوزه ی علم طب و تجربی بپردازد و اهداف دشمنان خود در زمینه های فرهنگی و نظامی را شناسایی کنند تا بتوانند به راحتی جلوی نفوذ و تهدید را بگیرند.

در پایان مراسم دکتر جلالی؛ فرمانده دانشگاه گفت: برای پیشرفت باید توجه کنیم، چرخش مدیران می تواند به پویایی سازمان کمک کند و در عین حال جوان گرایی باعث ایجاد ایده های جدید می شود. برای عملیاتی سازی ایده ها دانشگاه در حیطه ی پژوهش نیاز به شورای سیاستگذاری دارد که این شورا موظف به ایجاد چارچوبهای مشخص و دقیق می باشد.

دکتر جلالی در ادامه افزود: اگر چه منابع ما محدود است، اما صرفا نباید خود را متکی به منابع موجود کنیم بلکه باید خودمان به خلق منابع فکر کنیم. این منابع در صورتی خلق خواهند شد که شبکه ی ارتباطی خود را افزایش دهیم تا از ایده های جدید غافل نشویم و در نهایت تحرک خود در حوزه های تحقیقاتی را افزایش دهیم و صرفا اتکا به جستجو های اینترنتی نکنیم. موضوع مورد اهمیت آخر توجه بسیار به حوزه ی ارتباطات است که این اصل با توجه به محیط درون سازمان و برون سازمان می تواند به پویایی مجموعه دانشگاه و به سرانجام رساندن تکالیف دانشگاه کمک کند.

وی در پایان سخنان خویش با اشاره به چگونگی انتخاب مدیران جدید گفت: نحوه ی انتخاب مدیران کاملا دموکراتیک بوده و در هر معاونت دو نفر به عنوان برگزیده دعوت شدند و کسی که بالاترین آرا و مقبولیت را داشته به عنوان مدیر انتخاب شده است.

گفتنی است در پایان مراسم مدیران قبلی مراکز تحقیقاتی دانشگاه مورد تکریم و تجلیل قرا گرفتند و مدیران جدید معرفی شدند.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

پیشنهاد هفته

  • کتاب‌های پیشنهادی  هفته: کتاب

جنگ دوست داشتنی

کتاب جنگ دوست داشتنی مجموعه خاطرات نویسنده رزمنده ،سعید تاجیک است. توضیحات بیشتر...

ارتباط با ما

تهران- میدان ونک-خیابان ملاصدرا- خیابان شیخ بهایی جنوبی-بیمارستان بقیه الله الاعظم(عج)-حیاط شمالی- دفتر حوزه بسیج دانشجویی- تلفکس 88620826-021

پیامک:50001000501000-10005510001000