پرینت

حجت الاسلام و المسلمین دهقانی درباره دانشگاه بقیه الله (عج): برنامه ریزی سال 96 باید در درجه ی اول رفع ایرادات سال 95 باشد

نوشته شده توسط سردبیر. ارسال شده در اخبار دانشگاه

نماینده ولی فقیه حجت الاسلام و المسلمین دهقانی در مراسم زیارت عاشورای 21 اسفند گفت: مسئولین در دشمن شناسی و بهبود شرایط اقتصادی جامعه باید دقت لازم و کافی داشته باشند، همانگونه که ائمه و اهل بیت عصمت و طهارت چنین نگاهی داشتند.

حجت الاسلام و المسلمین دهقانی با اشاره به حدیثی از حضرت علی (ع) بیان داشت: «حضرت علی فرمودند: ما موظف هستیم دشمنان را هم چنان که دشمن هستند بشناسیم و مانند خود آنها رفتار کنیم.» برداشت ما از این حدیث اینگونه است که نمی شود با دشمن مماشات کرد و از او غافل بود. اگر دشمن احساس کند ما در مباحث دفاعی، اقتصادی و سیاسی ضعیف هستیم حتما با ما مقابله خواهد کرد و اگر ببیند استعداد ایستادگی داریم حتما در دشمنی خود صرف نظر خواهد کرد.

نماینده ولی فقیه در ادامه گفت: متاسفانه برخی از مسئولین و نخبگان ما در دشمن شناسی دقت نمی کنند و به آن دسته از مسئولین که بر مقابله با دشمنان اروپایی و امریکایی تاکید دارند خرده می گیرند و می گویند اینها سو تفاهمی بیش نیست. اما انسانهای دقیق متوجه می شوند رفتار دشمنان ما از روی سو تفاهم نیست که اموال ما را غارت می کنند و یا بر تحریم ها می افزایند و علی رغم انجام تعهدات از جانب ما به تعهدات خود عمل نمی کنند. متاسفانه برخی از افراد نگاه دشمن شناسانه صحیحی ندارند.

حجت الاسلام و المسلمین دهقانی اظهار داشت: همه ی ما مسئول هستیم. همانگونه که مقام معظم رهبری گفتند اگر یک جوان مومن گرفتار یک مسئله اجتماعی که باعث دوری او از ایمان شود ما مسئول هستیم.

وی ادامه داد: ما کشور توانمند و با اقتداری هستیم. این جوانان  به ما اعتماد کردند و اگر هر کاری در زمینه های اقتصادی و بهبود شرایط اجتماعی از ما بر می آید نباید دریغ کنیم. درست نیست که مسئولی بیاید بگوید ما به وعده هایمان عمل کردیم و کارمان را درست انجام دادیم و شرمنده مردم نیستیم. این صحبت من فراجناحی است و معتقدم هر مسئولی که توانایی مدیریتی دارد و به سمتی برگزیده شده است باید از اعتبارات، اقتصاد و قانون کشور در جهت رفع گرفتاری مردم جامعه استفاده کند.

نماینده ولی فقیه در پایان سخنان خود به فعالیت های سال 95 دانشگاه بقیه الله (عج) اشاره کرد و تصریح کرد: حتما در دانشگاه برنامه هایی مد نظرمان بود که نتوانستیم انجام بدهیم و از تمام مسئولین دانشگاه خواستارم که عیب و ایراد را برطرف کنند و کارهای به زمین مانده را انجام دهند. بر ما واجب است که بر اساس نظر مقام معظم رهبری برای نام گذاری سال 95 (اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل) عملکرد دانشگاه خود را ارزیابی کنیم و اگر نتوانسته باشیم در این راستا حرکت کنیم باید استغفار کنیم. انشا الله همه ی ما شفاف باشیم و فرصت ها را ضایع نکنیم.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

پیشنهاد هفته

  • کتاب‌های پیشنهادی  هفته: کتاب

جنگ دوست داشتنی

کتاب جنگ دوست داشتنی مجموعه خاطرات نویسنده رزمنده ،سعید تاجیک است. توضیحات بیشتر...

ارتباط با ما

تهران- میدان ونک-خیابان ملاصدرا- خیابان شیخ بهایی جنوبی-بیمارستان بقیه الله الاعظم(عج)-حیاط شمالی- دفتر حوزه بسیج دانشجویی- تلفکس 88620826-021

پیامک:50001000501000-10005510001000