پرینت

تلفیق تجربیات دفاع مقدس با علم روز در کنگره ملی طب رزم/ کمک به مدافعان حرم مدال افتخار بسیج جامعه پزشکی است

نوشته شده توسط سردبیر. ارسال شده در اخبار دانشگاه

تلفیق تجربیات دفاع مقدس با علم روز در کنگره ملی طب رزم/ کمک به مدافعان حرم مدال افتخار بسیج جامعه پزشکی است

محمد رئیس زاده مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور در حاشیه برگزاری هفتمین کنگره طب رزم در بیمارستان صحرایی علی بن ابی طالب ( ع) آبادان در گفتگو با بسیج پرس در خصوص اهداف برگزاری این کنگره گفت: در کنگره امسال ۳۳۰۰ دانشجو رشته های  مرتبط با بحث تروما حضور دارند. این دانشجویان در جریان به روز ترین مطالب مرتبط با درمان بیماران ترومایی توسط برجسته ترین اساتید دانشگاه که روزی در همین بیمارستان صحرایی به مجروحان جنگ تحمیلی خدمات ارائه می کردند، قرار می گیرند.

وی ادامه داد: آموزش نحوه برخورد با مجروحان جنگی توسط افرادی صورت می گیرد که هم صاحب علم هستند و هم در دوران جنگ خدمات فراوانی را به رزمنده ها در بیمارستان های صحرایی ارائه کردند.

رئیس زاده افزود: دانشجویان حاضر در کنگره امسال در رشته هایی چون اعصاب و روان، پزشک عمومی، بیهوشی و طب اورژانس مشغول به تحصیل هستند که در کنگره طب رزم آموزش های لازم را در سه پنل و سه کارگاه تخصصی فرا می گیرند. علاوه بر علم و دانش روز، تجربیات و توانمندی های دوران دفاع مقدس به نسل جدید منتقل می شود.

مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور گفت: نکته دیگر این است که نسل جدید جامعه پزشکی با فضای بیمارستان های صحرایی و درمان مجروحان در شرایط جنگی و بحرانی آشنا می شوند.

وی گفت: در آئین اعطای جایزه ملی شهید رهنمون از خانواده های ایثارگر و شهید جامعه پزشکی تجلیل به عمل می آید. این اقدام باعث الگوسازی در جامعه پزشکی می شود و اینکه همواره در کنار کار خود یاد و خاطره شهدا را از ذهن پاک نمی کنند.

رئیس زاده در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار بسیج پرس در خصوص ارائه خدمات پزشکی به مجروحان مدافع حرم گفت: در طی پنج سال گذشته بسیجیان جامعه  پزشکی کشور به خصوص دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی توانستند تا آنجایی که درخواست شده بود نیازهای جبهه مقاومت را برطرف کنند. در سطوح فوق تخصصی، تخصصی، بهیاری و پزشک عمومی در هر نقطه ای که احساس نیاز شد پزشکان ما عازم شدند و نیازهای مدافعان حرم را برطرف کردند.

مسئول بسیج جامعه پزشکی کشور تصریح کرد: کمک به مدافعان حرم از لحاظ پزشکی و درمانی برگ زرین و مدال افتخاری برای مجموعه بسیج جامعه پزشکی کشور است و این اقدامات نشان می دهد که پزشکان ما مانند دوران دفاع مقدس سرشار از ایمان و ایثار هستند و با تلاش جهادی در پی برطرف کردن نیازهای مدافعان حرم هستند.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

پیشنهاد هفته

  • کتاب‌های پیشنهادی  هفته: کتاب

جنگ دوست داشتنی

کتاب جنگ دوست داشتنی مجموعه خاطرات نویسنده رزمنده ،سعید تاجیک است. توضیحات بیشتر...

ارتباط با ما

تهران- میدان ونک-خیابان ملاصدرا- خیابان شیخ بهایی جنوبی-بیمارستان بقیه الله الاعظم(عج)-حیاط شمالی- دفتر حوزه بسیج دانشجویی- تلفکس 88620826-021

پیامک:50001000501000-10005510001000