پرینت

عضو مجمع بسیج جامعه پزشکی کشور:بسیجیان بیشترین خدمات را در زمان جنگ به مجروحان ارائه کردند

نوشته شده توسط سردبیر. ارسال شده در اخبار دانشگاه

بسیجیان بیشترین خدمات را در زمان جنگ به مجروحان ارائه کردند

دکتر خاتمی عضو مجمع بسیج جامعه پزشکی کشور در حاشیه هفتمین کنگره طب رزم در بیمارستان صحرایی علی بن ابی طالب آبادان در گفتگو با بسیج پرس در خصوص برگزاری کنگره امسال گفت: یکی از برگ های ارزنده جامعه پزشکی در کشور خدماتی بود که پزشکان  بسیجی به مجروحان در زمان جنگ ارائه کردند. این اقدامات قابل مقایسه با هیچ کشور دیگری نبود چرا که پزشکان ما با تمام وجود و با روحیه ایثار خدمات دهی به مجروحان را انجام می دادند.

وی ادامه داد: بیمارستان صحرایی جایی است که به مجروحان جنگ یا بیماران بسیار نزدیک است لذا پزشکان ما در زمان جنگ زیر آتش دشمن به مداوای مجروحان می پرداختند که اقدام آن ها ارزشمند بود لذا برگزاری کنگره طب رزم اول با هدف زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا و دوم برای انتقال تجربیات پزشکان پیشکسوت به دانشجویان رشته پزشکی است.

عضو مجمع عالی بسیج جامعه پزشکی کشور گفت: اعطای جایزه شهید رهنمون هر سال برای یادآوری اقدامات این شهید جامعه پزشکی صورت می گیرد که در این همایش از خانواده شهدا و آزادگان نیز تجلیل خواهد شد.

خاتمی گفت: در زمان جنگ بسیجیان ما بیشترین خدمات را به مجروحان ارائه کردند و پزشکان با انتقال مجروحان از خط مقدم به بیمارستان های صحرایی و از آنجا به سایر استان ها مجروحان را مداوا می کردند لذا در زمان جنگ تمام استان ها بطوری درگیر جنگ بودند لذا توجه به طب رزم در کشور ما بسیار مهم و اساسی است.

وی گفت: بسیج جامعه پزشکی در حال حاضر نیز به جانبازان دفاع مقدس خدمات ویژه ای را ارائه می کند.

عضو مجمع عالی بسیج جامعه پزشکی در خصوص شخصیت شهید رهنمون گفت: شهید رهنمون اولین پزشکی بود که به جبهه آمد و در بیمارستانی نزدیک به خط مقدم مجروحان را مداوا می کرد و  ویژگی اصلی شهید رهنمون اخلاق پسندیده وی بود که او را اسوه و الگو برای پزشکان جوان ما قرار داده است و امیدواریم همه پزشکان راه این شهید والامقام را طی کنند.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

پیشنهاد هفته

  • کتاب‌های پیشنهادی  هفته: کتاب

جنگ دوست داشتنی

کتاب جنگ دوست داشتنی مجموعه خاطرات نویسنده رزمنده ،سعید تاجیک است. توضیحات بیشتر...

ارتباط با ما

تهران- میدان ونک-خیابان ملاصدرا- خیابان شیخ بهایی جنوبی-بیمارستان بقیه الله الاعظم(عج)-حیاط شمالی- دفتر حوزه بسیج دانشجویی- تلفکس 88620826-021

پیامک:50001000501000-10005510001000