پرینت

سالگرد حادثه "معدن یورت" بدون حضور مسئولان +عکس

نوشته شده توسط سردبیر. ارسال شده در اخبار و مطالب برگزیده

امروز خانواده ۴۳ معدنچی جان‌باخته حادثه معدن یورت آزادشهر در سالروز حادثه معدن در ساعت ۱۰.۳۰ دقیقه با حضور در این معدن و قرار دادن گل در ورودی تونل، یاد و خاطره جان‌باختگان این حادثه را گرامی‌ داشتند.

این مراسم که بدون حضور هیچ یک از مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شد، مورد انتقاد خانواده‌های معدنچی قرار گرفت.

بیشتر بخوانید:

تیزر مستندی که اجازه اکران ندارد!+فیلم

معدن زمستان یورت یک سال بعد از انفجار+عکس

یکی از خانواده‌های معدن یورت آزادشهر در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: مسئولان از برگزاری مراسم متمرکز به علت اینکه بیان می‌کنند احتمال وجود ناامنی و آشوب وجود دارد، جلوگیری می‌کنند.

این همسر جان‌باخته معدن یورت آزادشهر می‌گوید که امروز با وجود آنکه اطلاع‌رسانی انجام شده بود هیچ یک از مسئولان در مراسم سالگرد معدن‌چیان جان‌باخته حضور نیافتد و قطعا با این نیامدن‌هایشان نشان دادند که مقصر حادثه هستند.

وی همچنین تاکید کرد که از یازدهم اردیبهشت ماه به مناسب هفته کار و کارگر این معدن تعطیل بود و شرایط برای حضور مسئولان و خانواده‌ها فراهم بود.

گفتنی است خانواده‌های معدن یورت آزادشهر معتقد هستند که مسئولان با ممانعت از برگزاری مراسم درصدد این هستند که حادثه معدن یورت آزادشهر از افکار عمومی فراموش شود.

حادثه معدن زمستان یورت آزادشهر در ۱۳ اردیبهشت ماه سال گذشته اتفاق افتاد که بر اثر آن ۴۳ معدنچی جان‌باختند، پس از گذشته چند روز این حادثه و در حالی که تعدادی از اجساد جان‌باخته معدن در تونل‌ها پشت آوراهای ریزش کرده باقی مانده بود رئیس جمهور به دیدار از محل حادثه و خانواده‌های معدنچی آمد و قول این را داد که به شدت با مقصران حادثه برخورد کند.

پس از این حضور کمیته حقیقت‌یابی برای بررسی قصور و علل حادثه تشکیل شد و با بررسی‌های به عمل آورده در درجه نخست مدیرعامل را مقصر حادثه اعلام کرد و ۳ سال حبس برای قصور کارفرما در نظر گرفت و در روزهای گذشته از سوی مراجع قضائی تعدادی از دستگاه‌های اجرایی نیز مقصر حادثه اعلام شدند.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

پیشنهاد هفته

  • کتاب‌های پیشنهادی  هفته: کتاب

جنگ دوست داشتنی

کتاب جنگ دوست داشتنی مجموعه خاطرات نویسنده رزمنده ،سعید تاجیک است. توضیحات بیشتر...

ارتباط با ما

تهران- میدان ونک-خیابان ملاصدرا- خیابان شیخ بهایی جنوبی-بیمارستان بقیه الله الاعظم(عج)-حیاط شمالی- دفتر حوزه بسیج دانشجویی- تلفکس 88620826-021

پیامک:50001000501000-10005510001000