پرینت

مردم نبل و الزهرا کمک کُردها را در زمان محاصره فراموش نکردند/ ورود ۴۰۰ هزار جنگ‌زده عفرین به شهرک‌های شیعه نشین حلب+ تصاویر

نوشته شده توسط سردبیر. ارسال شده در اخبار و مطالب برگزیده

با رسیدن نیروهای ارتش ترکیه و عناصر تروریستی موسوم به سپر فرات به یک کیلومتری شهر کُردنشین عفرین در شمال استان حلب، هزاران تن از مردم به شهرک های نبل و الزهرا پناه آوردند.

حملات سنگین توپخانه ای و جنگنده های ارتش ترکیه عامل دیگری است که باعث شده، هزاران تن از مردم با تخلیه شهرک عفرین، به سمت مناطق تحت کنترل دولت سوریه در نبل و الزهرا حرکت کنند.

مردم کُرد در آستانه خروج از عفرینمردم کُرد در آستانه خروج از عفرین

یک منبع میدانی در گفت وگو با مشرق از تلاش تمامی نیروها برای نجات جان مردم عفرین خبر داد و گفت: در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۴۰۰ هزار نفر از مردم جنگ زده شهر عفرین وارد شهرک های نبل و الزهرا شدند.

گزارش دیگری از مشرق را در این باره بخوانید:

حمله توپخانه‌ای رزمندگان مقاومت به پایگاه ارتش ترکیه +عکس

آخرین تحولات میدانی شمال استان حلب/ شهر عفرین در آستانه محاصره قرار گرفت+ عکس و نقشه میدانی

بازی کودکان کُرد عفرین در شهرک های نبل و الزهرابازی کودکان کُرد عفرین در شهرک های نبل و الزهرا

براساس اطلاعات به دست آمده، مردم شهرک های نبل و الزهرا هم در کنار نیروهای دفاع مردمی وارد عمل شده اند و کمک می کنند اسکان مردم شهر عفرین به بهترین شکل ممکن اجرا شود.

به گزارش مشرق، اهالی و خانواده های شهرک های نبل و الزهرا هر کدام به توان خود به هموطن های کُرد خود کمک می کنند و مواد غذایی، بهداشتی و سایر امکانات را در اختیار آنان قرار می دهند.

بازی کودکان کُرد عفرین در شهرک های نبل و الزهرابازی کودکان کُرد عفرین در شهرک های نبل و الزهرا

شماری از شهروندان شهرک های نل و الزهرا هم خانه های خود را در اختیار مردم جنگ زده شهر عفرین قرار می دهند تا سختی ها و رنج های آنان در زمان آوارگی به حداقل ممکن کاهش یابد.

از سویی دیگر مسئولان کانون های فرهنگی شهرک های نبل و الزهرا هم برای جلوگیری از آسیب روانی کودکان وارد میدان شده اند و با امکانات حداقلی، زمینه بازی و سرگرمی کودکان عفرین را فراهم کردند.

بیشتر بخوانید:

شهادت ۸ تن از رزمندگان جبهه مقاومت در حمله جنگنده های ارتش ترکیه به حومه شهر عفرین + تصاویر

یکی از شهروندان شهرک های نبل و الزهرا در خصوص استقبال گسترده از مردم عفرین گفت: ما سال های سخت محاصره را محاصره نکردیم و در آن زمان این مردم عفرین بودند که از فاجعه انسانی جلوگیری کردند.

وی با بیان این که محبت های مردم عفرین را در زمان محاصره شهرک های نبل و الزهرا فراموش نمی کنیم، افزود: در مقطع فعلی اقدامات ما فقط جبران بخش هایی از مهربانی مردم عفرین در زمان محاصره بود.

این شهروند سوری با بیان این که کمک به هموطن های کُرد یک مسئله عجیب و خاص نیست، گفت: سوریه در ۷ سال گذشته روزهای سخت را پشت سر گذاشته و وظیفه همه است تا با همدلی در مسیر عبور از مشکلات حرکت کنند.

وی افزود: هیچ کشور و جریانی نمی تواند میان شهروندان عرب و کُرد سوریه فاصله بیندازید و رابطه صمیمی میان ما در طول سال های گذشته وجود داشت و زمانی که به کمک نیاز داشتیم، مردم عفرین با تمام قدرت از ما حمایت کردند و حالا ما باید مهربانی های آنان را در زمان محاصره پاسخ دهیم.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

پیشنهاد هفته

  • کتاب‌های پیشنهادی  هفته: کتاب

جنگ دوست داشتنی

کتاب جنگ دوست داشتنی مجموعه خاطرات نویسنده رزمنده ،سعید تاجیک است. توضیحات بیشتر...

ارتباط با ما

تهران- میدان ونک-خیابان ملاصدرا- خیابان شیخ بهایی جنوبی-بیمارستان بقیه الله الاعظم(عج)-حیاط شمالی- دفتر حوزه بسیج دانشجویی- تلفکس 88620826-021

پیامک:50001000501000-10005510001000