کانون مطالعات زنان و خانواده

پرینت

گفگو با دکتر طاهره لباف

نوشته شده توسط سردبیر. ارسال شده در کانون مطالعات زنان و خانواده

مادر شدن و مادر بودن حس عجیبی است؛ حسی است که زن را جادو می‌کند. در تمام طول تاریخ؛ در تمام ادیان، مذاهب و نژادها، تنها مادری است که زن را به یک اسطوره بدل کرده است، اما مگر مادران چه می‌کنند؟ 

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 716
پرینت

آخرین درخواست امام از همسرش چه بود

نوشته شده توسط سردبیر. ارسال شده در کانون مطالعات زنان و خانواده

مرحومه خدیجه ثقفی همسر مکرمه امام خمینی از جمله زنان صبور ایرانی بود که در سال‌های مبارزه پا به پای امام ایستادگی کرد و در کنار رهبر کبیر انقلاب اسلامی قرار گرفت. آنچه پیش روی شماست خاطرات این بانوی گرامی از روزهای پایانی عمر امام خمینی است که در کتاب فصل سبز منتشر شده است.

آخرین درخواست امام از همسرش چه بود
من از اوضاع و احوال بیماری آخر حضرت امام اطلاع چندانی نداشتم ولی می‌دیدم که به درمانگاه رفت و آمد دارند. یک روز که پیش آقا رفتم، گفتم: آقا، شما را تا حالا دو سه روز هست که به درمانگاه می‌برند، با شما چه کار دارند؟ فرمودند: «اذیت، هی از من عکس می‌گیرند.» پرسیدم چرا؟ گفتند: «بیماری مزاجی دارم.» پرسیدم آخر نگفتند چرا؟ در پاسخ گفتند: «می‌گویند، از معده است، دکترها عقیده دارند از معده است.» و چون پرسیدم: چند روز است که ناراحتی دارید؟ جواب دادند: «یک هفته، یک هفته است که ناراحتم، ولی من چیزی نگفتم، پیش خودم گفتم شاید خوب بشود، به احمد گفتم و احمد هم به آقای دکتر عارفی گفتند.» خوب، بقیه هم معلوم است دیگر، خبر که به آقای عارفی دادند، اقدام برای معالجه شروع شد و اول عکس برداری کردند.

به آقا گفتم، حتما در عکسبرداری اذیت می شوید. خوب آقا هم که ضعیف بودند و این مسائل برای ایشان مقداری سنگین بود. ولی دیگر سوال نکردم و خودم مطالب را فهمیدم که از این جهت خیلی سخت بوده است. ابتدای قضیه این گونه بود و ما موضوع مریضی آقا را متوجه شدیم. 

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 1143
پرینت

امام خامنه‌ای: دخترها! نگذارید جهیزیّه‌ها را سنگین کنند

نوشته شده توسط سردبیر. ارسال شده در کانون مطالعات زنان و خانواده

JAVANENGHELABI - HEJAB 27

خداوند از زن و مرد تنها خوشش نمی‌آید. خدای متعال از زن و مرد تنها خوشش نمی‌آید، مخصوصا آن‌هایی که جوانند و بار اولشان است. مخصوص جوان‌ها هم نیست. خدای متعال از زندگی مشترک و مزدوج خوشش می‌آید. آدم تنها، مرد تنها و زن تنها که همـه عمر را به تنهایی می‌گذراند، از دید اسلامی چیز مطلوبی نیست . مثل یک موجود بیگانه است در مجموعه پیکره انسانی. اسلام این طور خواسته که خانواده، سلول حقیقی مجموعه پیکره جامعه باشد نه فرد تنها.

خطبه عقد ۷۵/۱۰/۰۵

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 1229
پرینت

سیاست‌های تشویقی مجلس برای طرح افزایش جمعیت

نوشته شده توسط سردبیر. ارسال شده در کانون مطالعات زنان و خانواده

طرح افزایش جمعیت که توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی به مجلس شورای اسلامی ارائه و کلیات آن تصویب شد دارای سیاست‌های تشویقی برای همسرانی است که فرزندآوری را در دستور کار خود قرار می‌دهند.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 1208

پیشنهاد هفته

  • کتاب‌های پیشنهادی  هفته: کتاب

جنگ دوست داشتنی

کتاب جنگ دوست داشتنی مجموعه خاطرات نویسنده رزمنده ،سعید تاجیک است. توضیحات بیشتر...

ارتباط با ما

تهران- میدان ونک-خیابان ملاصدرا- خیابان شیخ بهایی جنوبی-بیمارستان بقیه الله الاعظم(عج)-حیاط شمالی- دفتر حوزه بسیج دانشجویی- تلفکس 88620826-021

پیامک:50001000501000-10005510001000