پرینت

بیانیه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی به مناسبت نهم دی

نوشته شده توسط سردبیر. ارسال شده در اخبار و برنامه های معاونت

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاههای تهران بزرگ به مناسبت نهم دی،روز بصیرت و میثاق امت با ولایت، و همچنین انتخابات 7 اسفندماه بیانیه ای ای صادر نمود.

متن این بیانیه بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

«در قضیه‌ی 9 دی سال 88 یک نکته اساسی است و آن نکته برمیگردد به هویت انقلاب و ماهیت انقلاب. یعنی همان روحی که حاکم بود بر اصل انقلاب ما و آن حضور عظیمِ بی‌نظیرِ تاریخی در سال 57، همان روح در ماجرای 9 دی نشان داده شد؛ کمااینکه در قضایای گوناگونِ دیگر هم نشان داده شده، لیکن در 9 دی به شکل بارزی نشان داده شد؛ به طوری که جای انکار و تردید و تأمل برای هیچ کس از بدخواهان و دوستان و دشمنان و دیگران باقی نگذارد.» رهبر معظم انقلاب (مد ظله العالی)

 

نهم دی ماه حماسه تاریخ ساز ملت بزرگی بود که نه تنها دشمنان خارجی را مات و مبهوت ساخت بلکه سران و سگان انگلیسی-آمریکایی فتنه ۸۸ را از رسیدن به اهداف شومشان که همان براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی بود نا‌امید ساخت. شاید آن روز‌ها کمتر کسی تصور می‌کرد که چنین حماسه عظیمی به وقوع بپیوندد اما دست پروردگار و عنایات خاصه حضرت ولی عصر (عج) در پرتو روشنگری‌های مقام عظمای ولایت امام خامنه‌ای فتنه گران سبزپوش آمریکایی - اسرائیلی را در رسیدن به هدفشان ناکام ساخت و مردم فهیم ، با بصیرت و ولایتمدار ایران اسلامی را بدان نتیجه رساند که باید سران فتنه را محاکمه علنی نمایند تا دیگر احدالناسی جرات نکند به مقدسات و ارزشهای آنان توهین و دهن کجی نماید.

درفتنه 88 برخی به خیال خام خود در صدد بودند تا ضربه نهایی را به نظام مقدس جمهوری اسلامی وارد نمایند.  آن‌ها مانند همیشه با تحلیل های نادرست خود گمان می کردند که می توانند مردم را از نظام اسلامی جدا کنند. اما حرکت عظیم مردمی در 9 دی روی واقعی مردم را نشان داد. وقایعی که در عاشورای سال 88 اتفاق افتاد، اثبات کرد که عده ای از کسانی که ادعای نقد جمهوری اسلامی را دارند، در واقع با اسلام ناب محمدی سر ستیز دارند و 9 دی آزمونی برای سنجش مؤمنین واقعی از مدعیان ایمان بود، چرا که طبق فرموده امیرمؤمنان علی (ع)، همانا ابتدای ظهور فتنه ها هواهایی است که پیروی می شود، و احکامی که در چهره بدعت خودنمایی می کند.

بر امت بصیر اسلامی و به ویژه خواص به یاد داشتن این نکته ضروری است که فتنه های آینده پیچیده تر و گسترده تر خواهد بود. منافقین داخلی و دشمنان خارجی تمام تلاش خود را برای هدف گرفتن نقاط قوت انقلاب به کار خواهند گرفت، همان گونه که در سال 88نقطه قوت نظام اسلامی را که همان مشارکت مردمی باشد، نشانه گرفته شد.

امروز بر همگان واجب است که بدانند دستاویز امت اسلامی درکوران فتنه ها آموزه های مکتبی و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب است. سیر هشت ماه مدیریت امام خامنه‌ای بر فتنه نشان می دهد که ایشان علاوه بر فتنه زدایی سعی در بصیرت افزایی نیز داشته اند و با این کار چشم فتنه را کور و حربه های آن ها را  خنثی کردند که این در نوع خود مدلی الگو برای مدیریت بحران هاست.

جمهوری اسلامی از همان ابتدا مرزبندی خود را با لیبرال ها مشخص کرده و اساس خود را بر جمهوریت بنا نهاده است. جمهوری اسلامی هیچگاه حاضر نشده از مردم سالاری دینی چشم پوشی کند. اساساً هدف فتنه آمریکایی-اسرائیلی 88 نیز تخریب همین چهره مردم سالارانه نظام مفدس جمهوری اسلامی و القای اینکه در انتخابات تقلب شده است. اما پافشاری و استقامت مردم غیور ایران بر آرمان ها، نه تنها بساط فتنه را برچید؛ بلکه باعث صدور انقلاب اسلامی به سایر نقاط جهان اسلام نیز گردید.

در موقعیت حساس کنونی که انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری را پیش رو داریم و باتوجه به ثبت نام افراد معلوم الحالی که سابقه سیاهی در امتحان فتنه های 78 و 88 داشتند نقش حساس شورای محترم نگهبان بیش از پیش احساس می گردد. ما دانشجویان انقلابی از مسئولین محترم شورای نگهبان خواستاریم که  بدون هیچ گونه تسامح؛ افرادی که با اقدامات خود بر آتش فتنه دمیده و نشان دادند پتانسیل براندازی نظام اسلامی را دارند با عدم تایید صلاحیتشان کشور عزیزمان ایران را از بروز فتنه های دیگر و هزینه های گزاف مصون بدارد.

و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه های تهران بزرگ

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

پیشنهاد هفته

  • کتاب‌های پیشنهادی  هفته: کتاب

جنگ دوست داشتنی

کتاب جنگ دوست داشتنی مجموعه خاطرات نویسنده رزمنده ،سعید تاجیک است. توضیحات بیشتر...

ارتباط با ما

تهران- میدان ونک-خیابان ملاصدرا- خیابان شیخ بهایی جنوبی-بیمارستان بقیه الله الاعظم(عج)-حیاط شمالی- دفتر حوزه بسیج دانشجویی- تلفکس 88620826-021

پیامک:50001000501000-10005510001000