پرینت

اردوی جهادی تابستان 96 به روایت تصویر

photo -- -- 2

دست روی دستت گذاشتن، آبادانی به ارمغان نمی آورد، چنین شد که ندای قلبمان، قوت دستهایمان را به توان قدرت پاهایمان رساند و ضرب در اراده دل‌هایمان کرد تا بگردیم دنبال جایی که با هر آنچه در چنته داریم شاید بتوان قدمی برایش برداشت... و «ان تنصروالله ینصرکم و یثبت اقدامکم» شد ملکه ذهنمان...

 باید عازم شویم، اما اینبار کجا...؟ گفتند همین حوالی،در نزدیکی های پایتخت . حاشیه کلانشهر کرج....

بیست و سومین حرکت کانون یاوران جهادگر در تابستان 1396  با نام و یاد جهادگر مدافع حرم شهید حججی  ،  تلاش  و جهاد  در جهت خدمت رسانی و محرومیت زدایی در مناطق محروم استان البرز رقم خورد.

این بار هم جمعی از دوستان جهادگر کوله بار سفر بستند تابرای مدتی هر چند کوتاه ، از این هیاهو، از این جمعیت ، از این زرق برق ، دل بکنند و مجالی بیابند برای تنفس تا شاید این بار زود آباد سابق و اسلام آباد فعلی معبری باشد به سوی آسمان ...

در این حرکت جهادگران در سه  تیم  پزشکی ، فرهنگی و آموزشی    از مورخ  26/5/1396  تا 31/6/1396   به فعالیت و کمک رسانی  به ولی نعمتان خویش پرداختند .

 

فعالیت های پزشکی

 

 

1-  تیم پزشکی متشکل از 8 پزشک عمومی( 3نفر خانم و 5 نفر آقا )، 6 نفر متخصص یا دستیار داخلی(4 نفر آقا و 2 نفر خانم) ، یک نفر متخصص اطفال ، 3 نفر متخصص زنان و کارشناس مامایی بود . که بیش از 3800 نفر  به طور کامل  ویزیت  شدند در ویزیت افراد سعی شد  برای هر فرد 10 الی 15 دقیقه وقت گذاشته شد و موارد بهداشت فردی و عمومی ، موارد مربوط به بهداشت زنان باردار وتوصیه های لازم با توجه به شکایت بیمار برای وی و همراهش بیان شود.


2-  تیم دندانپزشکی متشکل از 6 دندانپزشک(3 نفر آقا و 3 نفر خانم) بود که خدمات زیر را در مدت محدود حضورشان ارائه دادند :

 

الف) ارائه خدمات دندانپزشکی شامل جرم گیری،ترمیم ، پرکردن و کشیدن
ب) توزیع و آموزش مسواک و خمیر دندان بین کودکان
3- توزیع بسته های بهداشتی(شامل شامپو، صابون، ناخن گیر، مسواک، خمیردندان، شانه و پودر رختشویی) بین 300 خانوار

 

* لازم به ذکر است در تمامی زمینه های خدمت رسانی اعم از پزشکی،دندانپزشکی،واحد داروخانه،واحد تزریقات،واحد CSR ، واحد فرهنگی و واحد پشتیبانی  دانشجویان رشته ها و مقاطع مختلف حضور فعال داشته و مشغول خدمت رسانی بودند.

 

فعالیت های فرهنگی

 

امسال هم مانند حرکت های جهادی دوره های قبلی تیم فرهنگی کار خود را پرشور ونشاط تر آغاز نمود  که به اختصار به شرح آن می پردازیم:

 

1.برگزاری کلاس های نقاشی ویژه کودکان

 

2.برگزاری اکران فیلم و برنامه های آموزنده همراه با آموزش ویژه کودکان

 

3.حضور عمو فیتیله ای در جمع کودکان و اجرای برنامه زنده

 

4.برگزاری کلاس های معارف و احکام


در ادامه گزیده ای از تصاویر اردوی جهادی شهید حججی آورده میشود :

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

پیشنهاد هفته

  • کتاب‌های پیشنهادی  هفته: کتاب

جنگ دوست داشتنی

کتاب جنگ دوست داشتنی مجموعه خاطرات نویسنده رزمنده ،سعید تاجیک است. توضیحات بیشتر...

ارتباط با ما

تهران- میدان ونک-خیابان ملاصدرا- خیابان شیخ بهایی جنوبی-بیمارستان بقیه الله الاعظم(عج)-حیاط شمالی- دفتر حوزه بسیج دانشجویی- تلفکس 88620826-021

پیامک:50001000501000-10005510001000