اخبار و گزارشات کانون

پرینت

فراخوان جهادی

جهادی96-سایت

ایام تعطیل برای دانشجویان بهترین اوقات فراغت است؛ وقتی که می‌شود آن را با هر گونه فعالیتی پر کرد؛هرچند برخی نیز اعتقادی به پر کردن وقت ندارند و فقط از این ایام برای استراحت استفاده می‌کنند.

یکی از فعالیت‌هایی که در سال‌های اخیر بین دانشجویان برای سپری کردن ایام تعطیلی شهرت پیدا کرده،اردوهای جهادی است؛ اما ماهیت آن با اردوهای دانشجویی زمین تا آسمان تفاوت دارد.

 دانشجویانی که یک ترم یا بعضا یکسال درس خوانده‌اند و خسته از تحصیل، نیاز به استراحت و تفریح دارندبرای شرکت در اردوهای جهادی سر و دست می‌شکنند؛ این دانشجویان در حالی که می‌توانند تعطیلات را درکنار خانواده باشند و یا از تعطیلات تابستان به عنوان یک فرصت شغلی و اقتصادی خوب استفاده کنند، بهمحروم ترین مناطق کشور که حتی از امکانات اولیه زندگی اعم از آب و برق و گاز محرومند سفر می‌کنند.

ذهنیت غالب دانشجویان و عموم مردم از اردوهای جهادی، فعالیت‌های عمرانی است در حالی که این فقطبخشی از فعالیت دانشجویان در اردوهای جهادی است؛ گروهای جهادی در دانشگاه‌های مختلف از سراسرکشور، با هدف‌های متنوعی راهی مناطق محروم کشور می‌شوند.

گروههای جهادی در قالب‌های عمرانی، فرهنگی و درمانی به مناطق محروم کشور سفر می‌کنند و با ساختمسجد، مدرسه، درمانگاه، سالن ورزشی و برگزاری کلاسهای تربیتی و پرورشی برای کودکان و همچنین ارائهخدمات درمانی به ساکنین منطقه در همان مدت چند روزه اعزام، سهم خود را با هموطن محروم خود قسمتمی‌کنند.

جهادی عمرانی

جهادگران کانون یاوران جهادگر بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) نیز همهساله با حضور در مناطق محروم در اقصی نقاط کشور در زمینه های عمرانی،فرهنگی،اشتغالزاییو بویژه بهداشتی -درمانی به محرومیت زدایی می پردازند.

این کانون در نظر دارد در تابستان 96 تیم بهداشتی - درمانی و فرهنگی به مناطق محروم استان تهران و نیز تیم عمرانی-فرهنگی به مناطق زلزله زده استان خراسال شمالی اعزام نماید.دانشجویان، پزشکان ،دندانپزشکان ،اساتید و فارغالتحصیلان میتوانند با مراجعه به لینک زیر ، جهت حضور در این اردوها اعلام آمادگینمایند.

همچنین کلیه علاقمندان میتوانند با ارسال نام و نام خانوادگی خود و نیز زمینه فعالیت خود به آی دی تلگرامی @jahaadi96 و ارسال به آی دی تلگرامی @jahhadi96_omrani   ثبت نام نمایند.

 کانون یاوران جهادگر بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) از همه ی علاقمنداندعوت به همکاری می نماید؛

لینک ثبت نام 

نظرات (0) کلیک ها: 121
پرینت

گزارش تصویری هفتمین همایش بزرگ سپید جامگان جهادی

 MG 5793

هفتمین همایش سپید جامگان جهادی )گردهمایی جهادگران عرصه بهداشت و درمان کانون یاوران جهادگر بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج)) عصر روز دوشنبه مورخ 96/3/22 در محل نمازخانه بیمارستان بقیه الله برگزار گردید.

در این محفل انس که با حضور ریاست محترم دانشگاه و جمعی از مسئولین ارشد دانشگاه و همچنین با حضور مسئول محترم ناحیه بسیج دانشجویی تهران بزرگ و با حضور گسترده اساتید ، پزشکان ،پرستاران و دانشجویان برگزار گردید حجت الاسلام و المسلمین حلوائیان به ایراد سخنرانی پرداخت .

از دیگر برنامه های این گردهمایی بیان خاطرات جهاد برون مرزی توسط یکی از جهادگران این عرصه و اجرای گروه تواشیح بود.
در ادامه مسئول کانون یاوران جهادگر حوزه بسیج دانشجویی به بیان  گزارش عملکرد این کانون در یکسال گذشته پرداخت .
در انتها از فعالین جهادی تقدیر بعمل آمد.

نظرات (0) کلیک ها: 168
پرینت

هفتمین همایش بزرگ سپید جامگان جهادی

افطار جهادی.jpg2

هفتمین همایش بزرگ سپید جامگان جهادی کانون یاوران جهادگر بسیج دانشجویی دانشگاه

علوم پزشکی بقیه الله (عج) برگزار میگردد.

این برنامه به سنت سالهای گذشته با حضور دانشجویان جهادی ،فارغ التحصیلان جهادی ، پزشکان و

دندانپزشکان جهادگر و همچنین مسئولین دانشگاه به همراه ضیافت افطاری در عصر روز دوشنبه 22

خرداد ماه از ساعت 18:30 در محل نمازخانه بیمارستان بقیه الله الاعظم (عج) برگزار میگردد.

کانون یاوران جهادگر بسیج دانشجویی از همه عزیزان دعوت به حضور می نماید.

 

گزارش تصویری ششمین گردهمایی سپیدجامگان جهادی(رمضان 95)

نظرات (0) کلیک ها: 149
پرینت

جهاد مهربانی

photo 2017-05-27 10-39-30

 

در آستانه ماه مبارک رمضان, کانون یاوران جهادگر بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله در نظر دارد همچون سالهای گذشته, اقدام به تهیه سبد اقلام و مواد غذایی ضروری جهت خانواده های بی سرپرست و محروم تحت پوشش کانون نماید.
جهت شرکت در این امر خداپسندانه می توانید کمک های نقدی خود را به کارت 5892101180130789 (به نام مجتبی نادری) و یا حساب شماره 31234000243375 (بانک سپه به نام کانون یاوران جهادگر) واریز نمایید.
در صورت تمایل به اهدای مواد غذایی نیز,دفتر مرکزی بسیج دانشجویی در حیاط شمالی بیمارستان آماده دریافت اقلام می باشد.
"می توانیم با اهدای مبلغی هر چند اندک, در تأمین افطاری ایتام و محرومین قدم هایی بزرگ برداریم"
تلفن تماس:
09106750801
09170452165

نظرات (0) کلیک ها: 134

پیشنهاد هفته

  • کتاب‌های پیشنهادی  هفته: کتاب

جنگ دوست داشتنی

کتاب جنگ دوست داشتنی مجموعه خاطرات نویسنده رزمنده ،سعید تاجیک است. توضیحات بیشتر...

ارتباط با ما

تهران- میدان ونک-خیابان ملاصدرا- خیابان شیخ بهایی جنوبی-بیمارستان بقیه الله الاعظم(عج)-حیاط شمالی- دفتر حوزه بسیج دانشجویی- تلفکس 88620826-021

پیامک:50001000501000-10005510001000