اخبار و برنامه های معاونت

پرینت

مهم‌ترین فایده ازدواج از نظر رهبر معظم انقلاب چیست؟

نوشته شده توسط سردبیر. ارسال شده در اخبار و برنامه های معاونت

نتیجه تصویری برای ازدواج سالم

کتاب «مطلع عشق» گزیده‌ای از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی به  زوج‌های جوان و خانواده‌ها از سوی انتشارات انقلاب اسلامی است.

این کتاب که به همت حجت‌الاسلام «محمدجواد حاج‌علی‌اکبری» گردآوری و تدوین شده است، پیش از این از سوی دفتر نشر فرهنگ اسلامی منتشر شد و با تغییر ناشر از سوی انتشارات انقلاب اسلامی وابسته به مؤسسه انقلاب اسلامی راهی کتابفروشی‌ها شد. این کتاب که تاکنون بیست و سه بار تجدید چاپ شده، از یازده فصل تشکیل شده است. چهار فصل با عنوان «کلام» و هفت فصل با عنوان «رهنمود». چهار فصل اول این کتاب عبارتند از: کلام اول؛ ازدواج؛ ناموس طبیعت، دستور شریعت، کلام دوم؛ کانون گرم خانواده، کلام سوم؛ غروب عشق و قحطی عاطفه در غرب و کلام چهارم؛ حقوق متقابل زن و شوهر. این چهار فصل بیشتر به مباحث معرفتی می‌پردازند و فلسفه ازدواج و رفتارهای زوجین را تبیین می‌کند.

پرینت

قابل توجه علاقمندان به شعر و ادب

نوشته شده توسط سردبیر. ارسال شده در اخبار و برنامه های معاونت

photo 2017-02-11 10-01-29

از کلیه علاقمندان در زمینه های شعرخوانی،مشاعره،نقیضه سرایی،بداهه گویی،طنزسرایی و .... دعوت میگردد برای ثبت نام اولیه در برنامه حداکثر تا تاریخ 95/11/30 با شماره تلفن 82483321 تماس حاصل فرمایند.

نظرات (0) کلیک ها: 90
پرینت

سرچشمه‌های معرفتی و عینی رویکرد مصون‌سازی فرهنگی

نوشته شده توسط سردبیر. ارسال شده در اخبار و برنامه های معاونت

thum-5c8f69a2abec84396c6c-13950518 01339477

هشت پیش‌فرض‌ مصون‌سازی فرهنگی

مفهوم «مصون‌سازی فرهنگی» که رهبر انقلاب تا به حال چندین بار از آن استفاده کرده‌اند، از جمله تعابیر نو و بی‌پیشینه در ادبیات ایشان بود. اهتمام ایشان به فرهنگ به‌عنوان امری اجتماعی که روح و هویت جامعه را تشکیل می‌دهد، سبب شده است که در طول دهه‌های گذشته، ایشان همواره از فرهنگ سخن بگویند و درباره‌ی آرمان‌ها و دغدغه‌های فرهنگی خود، به‌صورت جدی و عالمانه، ‌ مفهوم‌پردازی کنند. مفهوم «مصون‌سازی فرهنگی» رنگ تازه‌ای دارد و محتاج تأمل و مداقه است. نگارنده‌ی این سطور تلاش می‌کند تا به‌مثابه‌ی مطالعه‌ای مقدماتی و زیرساختی، به یک سلسله از پیش‌فرض‌ها و اصول موضوعه‌ی ایده‌ی «مصون‌سازی فرهنگی» اشاره کند تا به‌واسطه‌ی شناخت و تحلیل آن‌ها، این مفهوم و موقعیت نظری آن مشخص گردد.
پرینت

اکران اختصاصی فیلم یتیم خانه ایران در دانشگاه

نوشته شده توسط سردبیر. ارسال شده در اخبار و برنامه های معاونت

پلات 4

به همت معاونت فرهنگی بسیج دانشجویی فیلم سینمایی یتیم خانه ایران در دانشگاه اکران میگردد.

یتیم خانه ایران ساخته ابوالقاسم طالبی داستان قحطی و خشکسالی عظیم ایران که در سالهای 1295 تا 1297  در کوران جنگ جهانی اول و در زمان اشغال ایران به دست قوای بیگانه روس و انگلیس رخ داد را روایت میکند.

زمان اکران : سه شنبه 30 آذرماه ساعت 14:30 

مکان : سالن همایش صدرا 

جهت تهیه بلیط به دفاتر بسیج دانشجویی و یا غرفه عرضه بلیط در طبقه همکف دانشکده ها مراجعه نمایید.

 

13764 491

نظرات (0) کلیک ها: 414
پرینت

دیدار فرماندهان بسیج و جمعی از بسیجیان با رهبر انقلاب

نوشته شده توسط سردبیر. ارسال شده در اخبار و برنامه های معاونت

50980 179

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح روز چهارشنبه 3 آذر بمناسبت هفته بسیج در دیدار هزاران نفر از بسیجیان، بسیج را «لشکر انقلاب» و «مظهر مردمسالاری دینی» و متکی بر بصیرت خواندند و با تأکید بر لزوم برنامهریزی دقیق و مبتنی بر تشکیل هیئتهای اندیشهورزی برای همافزایی لایه‌های مختلف بسیج بهمنظور حضور پرقدرت و تأثیرگذار در عرصه‌های گوناگون جامعه، گفتند: روحیه‌ی بسیجی یعنی خدا را همواره در کنار و همراه خود دیدن، و دچار ناامیدی و افسردگی و بنبست نشدن؛ بنابراین در پاسخ افراد ضعیفالنفس که دچار ترس از دشمن و روحیه‌ی «نمیتوانیم» شدهاند، میگوییم با اتکا به قدرت الهی و باور قدرت حضور مردم، می‌توان بر همه‌ی مشکلات فائق آمد و از هیچ قدرتی هم نهراسید.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 332

پیشنهاد هفته

  • کتاب‌های پیشنهادی  هفته: کتاب

جنگ دوست داشتنی

کتاب جنگ دوست داشتنی مجموعه خاطرات نویسنده رزمنده ،سعید تاجیک است. توضیحات بیشتر...

ارتباط با ما

تهران- میدان ونک-خیابان ملاصدرا- خیابان شیخ بهایی جنوبی-بیمارستان بقیه الله الاعظم(عج)-حیاط شمالی- دفتر حوزه بسیج دانشجویی- تلفکس 88620826-021

پیامک:50001000501000-10005510001000