تربیت و تعالی || Education

پرینت

آموزش های لازم برای سرگروه طرح صالحین (1)

نوشته شده توسط معاونت تربیت و تعالی. ارسال شده در چشمه سار معرفت

 

 

 

الف) آشنایی با مراحل و فرآیندشجره طیبه صالحین4ABD256D-5A08-877B-7011-5312C41062F2

 

از آنجا كه سرگروه می‏خواهد در اين قالب اقدام وعمل نمايد، اگر ازکلیت آن اطلاعی نداشته و اطلاعات کافی از اجرای فرایند و مراحل آن نداشته باشد نمی‏تواند آن را به نحوی شايسته اجرا نمايد.

 

به همین منظور برگزاری دوره آشنایی با مراحل و فرایند شجره طیبه صالحین برای سرگروه ها امری ضروری می‏باشد.

 

ب) آشنایی با مبانی علمی و نظری تعلیم و تربیت

 

تعلیم و تربیت در اسلام داراي مبانی نظری و علمی مي باشد كه لازم است سرگروه آنها را فرا گرفته و در كار تربيت كه اساسي ترين كار او مي باشد بكار برد. بطور مثال سرگروه در مواجهه با يك فرد منزوي يا پرخاشگر بايد بداند از چه روشي براي اصلاح وضعيت وي استفاده كند تا به نتيجه مورد نظر دست يابد.

 

سرگروه بايد فرصت ها، آسيب ها و تهديدات تربيتي را بشناسد تا بتواند به موقع تصميم گيري و شيوه هاي درست و مورد نیاز را به مرحله اجرا در آورد

 

ج) مهارت‏های ارتباط

 

برقراري ارتباط، یک مهارت است. از آنجا که براي اين كار روش هاي متعددي وجود دارد سرگروه لازم است نسبت به آن آموزش كافي را ديده و تنها به تجربیات تکیه نکند. چرا كه برخورد اولیه در ارتباط گيري امری مهم و ضروري است.

 

د) مخاطب شناسی تربیتی

 

اطلاع، شناخت و کسب تحلیل صحیح از نیازهای تربیتی و روحیات مخاطبین در محیط جذب و برقراری ارتباط سرگروه با آنان، استفاده از راهکارهای تربیتی و مهارت های لازم، می‏تواند تاثیر مثبتی از خود برجای گذارده و موجبات تثبیت و رشد افراد را فراهم آورد.

 

و) آشنایی با شیوه های اداره گروه

 

آموزش روشها و شیوه ها به منظور ارتقاء سطح کیفی اداره گروه، به سرگروه که با تعدادی از اعضا در قالب یک گروه ارتباط دارد امری لازم وضروری است.

 

ز) آشنایی با شیوه های اداره اردو

 

یکی از فرصت‏ها و برنامه های بسیار مهم تربیتی كه تاثير زيادي در سير تربيتي اعضاء دارد برگزاري اردوهاي جذب مي باشد. که لازم است سرگروه ها، شیوه های اداره اين اردوها را آموزش دیده و با آن آشنا شوند تا در برگزاری و اداره هرچه بهتر اردوها از این آموزش ها استفاده کنند

 

ح) آشنایی با سیر تربیتی و آموزشی اعضا

 

يكي ديگر از مسائلي كه موجب افزايش كارايي و بهره وري سرگروه مي گرددو مي تواند موجبات جذب اعضاء را فراهم نمايد. سیر تربیتی و آموزشی مناسب مي باشدكه لازم است سر گروه تربيتي آن را فرا گرفته و در برنامه ریزی هابراي گروه مدنظر قرار دهد.

منتظر بسته های آموزشی بعدی نیز باشید.

 

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

پیشنهاد هفته

  • کتاب‌های پیشنهادی  هفته: کتاب

جنگ دوست داشتنی

کتاب جنگ دوست داشتنی مجموعه خاطرات نویسنده رزمنده ،سعید تاجیک است. توضیحات بیشتر...

ارتباط با ما

تهران- میدان ونک-خیابان ملاصدرا- خیابان شیخ بهایی جنوبی-بیمارستان بقیه الله الاعظم(عج)-حیاط شمالی- دفتر حوزه بسیج دانشجویی- تلفکس 88620826-021

پیامک:50001000501000-10005510001000