تربیت و تعالی || Education

تربیت و تعالی

پرینت

معرفی معاونت

نوشته شده توسط سردبیر. ارسال شده در معرفی معاونت

بسمه تعالی

چندسالی است که با تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر اجرای طرح شجره طیبه صالحین در تشکل بسیج، این طرح در چندین دانشگاه کشور برنامه ریزی و اجرا شد.

اهداف این طرح که در راستای اهداف بسیج قرار دارد، عبارتند از:

1-   نقش آفرینی اعضا در حل چالش های اساسی نظام

2-   کادر سازی و تربیت نیروی هم طراز انقلاب اسلامی

بسیج دانشجویی علوم پزشکی بقیه الله(عج) نیز از بهمن ماه سال 91 سطح مقدماتی این طرح را آغاز کرده و اکنون سطح مقدماتی و پیشرفته به طورهمزمان در حال اجراست.

جزئیات طرح:

شامل یک سری حلقه های معرفتی دانشجویی و یک سری برنامه های تئوری  و سخنرانی است.که انشاا... با شرکت مستمر در این برنامه ها، ارتقاء سطح معرفتی وآگاهی دانشجویان قابل انتظار است.

هدف از تشکیل حلقه های معرفتی:

ایجاد حلقه های تربیتی و رابطه دوستانه بین دانشجویان برای تبادل اطلاعات و حل معضلات و شبهات یکدیگر در طول مدت عضویت در بسیج.

اجرای برنامه های فردی و قرارهای دوستانه برای انجام فرائض دینی.

اجرای برنامه های مطالعاتی با کمک اعضای گروه

حضور در برنامه های تئوری و متمرکز با هدایت سرگروهها

و...

برنامه های متنوعی برای حلقه ها در نظر گرفته شده از جمله:

برنامه های اردویی ( کوهنوردی، راهیان نور، اردوی جهادی و ...)، دیدار با علما و خانواده های شهدا، مسابقه کتابخوانی، کمک به دیگر اعضا برای ارتقا سطح علمی و دینی.

افراد پس از گذراندن دوره مقدماتی ودر صورت تمایل به فعالیت، به کانون مورد علاقه خودشان معرفی وشروع به فعالیت می کنند.

معرفی مسئولین:

دبیر کانون:محمدحسین اسکندری

 

نظرات (0) کلیک ها: 3252
پرینت

کارگاه مدیریت زمان و برنامه ریزی برگزار می شود

نوشته شده توسط سردبیر. ارسال شده در اخبار معاونت

مدیریت زمان

به همت معاونت تربیت و تعالی پایگاه شهید همت ( پردیس دانشکده ها ) کارگاه مدیریت زمان و برنامه ریزی از مجموعه کارگاه های آموزشی طرح صراط عصر روز شنبه 12 اسفند ماه و با حضور دکتر عرب اسدی برگزار میکند .

کلیه علاقمندان می توانند با ارسال مشخصات خود به آی دی تلگرامی @adm_time جهت حضور در کارگاه ثبت نام نمایند.

نظرات (0) کلیک ها: 35
پرینت

حاج‌آقا مجتبی تهرانی و یک ویژگی شناخته نشده

نوشته شده توسط سردبیر. ارسال شده در اخبار معاونت

همة مردم به مدد رسانه‌ها مرحوم آیت‌الله حاج‌آقا مجتبی تهرانی «رضوان‌الله تعالی علیه» را به عنوان یک معلم بزرگ اخلاق می‌شناسند و درست هم همین است، اما این، همة آن‌چیزی نیست که حاج‌آقا مجتبی بود. بله، وی یکی از برترین اساتید اخلاق در ایران معاصر بود. کلاس‌های او که درست چندماه پس از پیروزی انقلاب دوباره برقرار شد، ویژگی‌هایی داشت از جمله اینکه بسیار منظم بود. در کل این چند دهه شاید کمتر از تعداد انگشتان یک دست، جلسات چهارشنبه‌شب‌ها بدون اعلام قبلی لغو شد. حاج‌آقا رأس ساعت می‌آمد و نماز جماعت را با تمام آدابش با طمأنینه و دقت برگزار می‌کرد. سیر مشخصی در سلسله مباحثش داشت که از همان ابتدای سال 59 با برنامه‌ریزی درازمدت آن را آغاز کرد و تا آخرین جلسة دوران حیات مبارکش آن را پی گرفت. در مباحث اخلاقی معمولاً یک جلسة آخر را به این اختصاص می‌داد که کسانی از آن‌ور بام نیفتند و مثلاً اگر در فضیلت سکوت می‌گفت، یک جلسه را به این اختصاص می‌داد که سکوت در بعضی مواقع حتی ممکن است حرام باشد. یا اگر درباره غیبت سخن می‌گفت شاید دو سه جلسه آخر دراین‌باره سخن می‌گفت که مثلاً برای کسی که برای خواستگاری آمده و می‌خواهد شخص مورد نظر را خوب بشناسد، گفتن بعضی نکات به او غیبتِ حرام محسوب نمی‌شود و امثال اینها.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 116
پرینت

همایش علمی دانشگاه تراز انقلاب اسلامی

نوشته شده توسط سردبیر. ارسال شده در اخبار معاونت

photo 2017-12-15 12-04-28

همایش دانشگاه در تراز انقلاب اسلامی از صبح امروز (پنجشنبه، 23 آذر) در سالن همایش های صدرا با سخنرانی فرمانده کل سپاه پاسداران، سرلشکر عزیز جعفری و حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی آغاز شد.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 265

پیشنهاد هفته

  • کتاب‌های پیشنهادی  هفته: کتاب

جنگ دوست داشتنی

کتاب جنگ دوست داشتنی مجموعه خاطرات نویسنده رزمنده ،سعید تاجیک است. توضیحات بیشتر...

ارتباط با ما

تهران- میدان ونک-خیابان ملاصدرا- خیابان شیخ بهایی جنوبی-بیمارستان بقیه الله الاعظم(عج)-حیاط شمالی- دفتر حوزه بسیج دانشجویی- تلفکس 88620826-021

پیامک:50001000501000-10005510001000